Кили среде зима на скејтборд

By

Актерот Кирил Поп-Христов, познат како Кили, ужива во Скопје. Сподели фотографија на која  во црно  палто  се вози на скејтборд. Фотографијата е направена во населбата Капиштец, каде што актерот живее со семејството. Кили неодамна се врати од Еквадор, а пред Нова година беше дел од отвореното студио на  радиото „Бубамара“.

 

 

Ќе ви се допадне