Коце фрли мерак на кожа

By

Поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, саботниот ден го мина во неколку салони за мебел, каде што разгледуваше што се нуди во овој период. Кожата изгледа му е по мерак, оти Трајановски најмногу време помина токму кај парчињата од кожа.

Тој неодамна за „Макфакс“ изјави дека овие неколку месеци ги минува најмногу со семејството и дека се обидува да надокнади за сите години претходно кога имал премногу обврски заради градоначалничката должност.

Повеќе од 40 години во март во Скопје се одржуваше саемот за мебел, а Коце беше секогаш таму на денот на отворањето. Овојпат, заради урнатите саемски хали, саем за мебел нема да има. Па, затоа и поранешниот градоначалник, наместо да ја види понудата на едно место, мора да оди од салон во салон и да одбере нешто што му се допаѓа.

 

Ќе ви се допадне

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond is Unbreakable (Dub) (https://animeflix.nl/m/Lxz1) Episode 39 at ANIMEFLIX animeflix black butler

How Not to Summon a Demon Lord Ω Episode Preview at website https://gogoanime.be gogoanime haikyuu to the top