Леб и сол, Ареа и Суперхикс ѕвезди на „Аларм фест“: Три дена журки во Охрид

By

Под мотото „Македонија сака/има музика“, од денес до 2 август во Охрид ќе се одржи „Аларм фест“ на кој ќе настапат само македонски музичари.

На првиот ден на фестивалот концерти ќе имаат Ареа, Суперхикс, Бени и Нонстоп, ДНК, Ris Flower, The Backdoor band и Cut your nipple.

На 1 август, публиката ќе може да ужива во музиката на Галоски, Ампов, ЛД Пистолеро & Гоце Саф feat. Ронин, Слаткаристика, Donplaya & Bon Praskiza & Prince$$ Donatsu, Пајак, Мечкаров.

Третиот ден на фестивалот е за Леб и сол, Hardfaced, Паркети, Lufthansa, Cruel и Basement Cult.

„Аларм фест“ ќе се одржи на стадионот „Билјанини извори“, а организаторите велат дека ќе се почитуваат сите мерки за заштита од короната. Од секоја купена карта за фестивалот ќе се донираат средства за здружението за поддршка и третман на лица со аутистичен спектар и атипичен развој „Во мојот свет”.

Ќе ви се допадне

Website https://animeflix.nl: Watch Mobile Suit Gundam (Dub) animeflix Episode 43 animeflix darling in the franxx

Sans Famille Episode 23

Watch Space Carrier Blue Noah (Dub) Episode 23

TwistMoe: Lupin III: Missed by a Dollar anime episode Full online free at https://twistmoe.net dubbed anime

Vbscan fisica: https://vbscan.fisica.unimib.it/kissanimemx

Pbase: https://pbase.com/kissanimemx/profile