Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави дека е позитивен на корона

By

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е заразен со ковид-19. Тој преку Фејсбук откри дека е позитивен на вирустот.

„По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на вирусот Ковид-19. Иако ги почитував препораките на здравствените лица, сепак се покажа дека не секогаш тоа е доволно. Чувајте го вашето здравје. Ќе го помине и ова и на крај ќе победиме за нашата иднина“, напиша Мицкоски.

По забележаните првични полесни симптоми, ги добив резултатите од тестирањето кои покажуваат дека сум позитивен на…

Posted by Hristijan Mickoski on Saturday, February 27, 2021

Ќе ви се допадне