Луксузна свадба за ќерката на Фиат Цаноски

By

Биснисменот и сопственик на Универзитетот ФОН, Фиат Цаноски, вчера ја омажи ќерката Егзона. Таа во мај годинава направи веридба со Мехмед Џан од Скопје со кого беше во врска една година. Егзона за свадбата избра венчаница со длабоко деколте од тантела и кристали, што ја следи линијата на телото, а на главата носеше дијадема и вел. Мехмед беше облечен во елегантен црн костум во три дела, со елек и машна-пеперутка.

Свадбата почна во домот на Цаноски, а Егзона од дома ја изведоа нејзиниот татко и братот Сефер.

Со фотографии на социјалните мрежи Егзона се пофали дека се омажила. „Запознајте ги Мемедови“, напиша таа.

Неколку фотографии од свадбата сподели и нејзиниот постар брат Сефер Цаноски. „Ја дадовме, најсреќна да си“, напиша тој покрај фотографиите и доби бројни честитки за среќа на неговата сестра.

Ова е втора свадба во семејството на Фиат Цаноски оваа година. Синот Сефер се ожени во мај за Сезан Баш, Германка со турско потекло. Свадбата ја направија во Истанбул. Сефер претходно 10 години беше во брак со ќерката на Велија Раковски, Лејла, со која има две деца.

Сефер Цановски се ожени за Сезан

Ќе ви се допадне

Website https://animeflv.uk: Watch Clannad ~After Story~: Another World, Kyou Chapter (Dub) animeflv Episode Full devilman crybaby animeflv

AniWatch: Naruto (Dub) anime episode 220 online free at https://aniwatch.pro watch anime dub

WCOStream: Hidamari Sketch anime episode 12 online free at https://wcostream.cc wcostream we bare bears

ANIMEFLIX: Locodol anime episode 12 online free at https://animeflix.nl animeflix beastars

Podomatic: https://www.podomatic.com/podcasts/gogoanime-box

Twitter: https://twitter.com/gogoanimebe