Маестро Александар Џамбазов наполни 85 години

By

Маестро Александар Џамбазов, таткото на Игор, наполни 85 години. Роденденот му го честиташе неговиот син, кој сподели фотографија на која е познатиот диригент и композитор свири на пијано.  „Среќена 85-ка местро мој“, напиша Игор.

За разлика од предходните години, кога Игор организираше вистинска фешта за  роденденска забава во „Скара бар“  и на која дојдоа најблиските пријатели на Игор, актери и музчки соработници,  оваа година заради пандемијата нема голема зроденденска забава.

Александар Џамбазов е роден  село Стапар, Војводина. Тој е македонски диригент и композитор. Музичка академија завршил во Белград, а целиот работен век го мина во Македонската радио-телевизија, како диригент на танцовиот и ревискиот оркестар. Има реализирано безброј снимки и концерти во живо, настапувал во земјава и во странство. Добитник е на голем број награди.

Ќе ви се допадне

Dragon Goes House-Hunting (Dub) Episode 12

Watch anime online for free at KissAnime kissanime official site

Anime Twist - Watch anime online, English anime onlineAnime Twist - HD anime for free | TwistMoe

Website https://animepahe.cc: Watch Jewel BEM Hunter Lime animepahe Episode 3 anime

Forums prosportsdaily: https://forums.prosportsdaily.com/member.php?1017257-animefreakws

Godry co: https://www.godry.co.uk/members/status/show?id=16170284%3AStatus%3A6048194