Македонецот Стефан го воодушеви жирито на Гранд

Скопјанецот Стефан Величковски кој настапи на шоуто „Гранд Ѕвезда“, приреди уште една фантастична вечер за неговите обожаватели.

31 годишниот Македонец, со својот глас успеа да ја воодушеви публиката, а од жирито да земе 7 гласови.

Стефан продолжува во својата битка да стане „Гранд Ѕвезда“, во популарното српско шоу.