Македонка победи на европски натпревар за компјутерски мрежи

By

Стефани Радевска го освои првото место на натпреварот CISCO NetRiders во категорија CCNA, за регионот Европа, Русија и ЦИС од над 1000 пријавени кандидати. Ова е најголемиот натпревар во областа на компјутерски мрежи, а Стефани е единствениот македонски натпреварувач кој го има освоено првото место на ова големо натпреварување. Наградата што ја освојуваат најдобрите двајца кандидати е еднонеделно студиско патување во седиштето на Cisco во Сан Хозе и бесплатен сертификациски испит.

„Со посетување на CCNA обуката на „Сеавус едукативен и развоен центар“ (СЕДЦ) добив неколку одлични можности. Започнав кариера во „Сеавус групација“ и добив можност да бидам дел од елитниот натпревар на CISCO – NetRiders, каде што стекнатото знаење од мојот ментор Марија Феро ми помогна да го постигнам овој резултат и успех. Овој натпревар беше навистина едно големо и интересно искуство и со нетрпение чекам да го посетам седиштето на Cisco во Сан Хозе, Калифорнија“, вели Стефани Радевска.

Ќе ви се допадне

.hack//Unison (Dub) (https://animeflix.nl/m/DwYy) Episode Full

Website https://wcostream.cc: Watch Assassination Classroom (Dub) wcostream Episode 22 close enough wcostream

Watch Hua Jiang Hu Zhi Bu Liang Ren 3rd Season Episode 40

Scrapped Princess Episode 24

Independent academia: https://independent.academia.edu/animeflixnl

Recordsetter: https://recordsetter.com/user/kissanimemx