Малку шминка за министерот Димитров

By

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, на својот фејсбук-профил објави интересна фотографија на која го шминкаат. Разубавувањето на министерот Димитров е за неговото гостување во националната телевизија во Латвија.

„Ме прават помлад пред интервјуто со националната телевизија на Латвија“, напиша Димитров.

Ќе ви се допадне