Мартин од „Некст тајм“ ја побара девојка си за жена: дијамантски прстен за ракометарката Андреа

Мартин од Некст Тајм ја побара за жена неговата девојка, ракометарката Андреа Белеска со која седум години се во врска.

На денот на неговиот роденден тој објави фотографија на социјалните мрежи и го покажа свршеничкиот прстен. Свршувачката се случила во домот на Мартин и Стефан

Андреа е ракометарка која и за македонската женска ракометна репрезентација.

Мартин често споделува заеднички слики со Андреа, од нивните одмори но и од заеднички моменти.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by маRтин (@martin_filipovski)