Ми се исполни желбата да се сретнам со Дарко Панчев: Вучиќ на кафе со фудбалската легенда

By

Српскиот претседател Александар Вучиќ, кој е во посета на Македонија, се пофали дека конечно го запознал легендарниот фудбалер на Вардар и Црвена звезда Дарко Панчев. Тој објави и фотка на неговиот официјален профил на Инстаграм и не криеше дека му се исполнила желбата да направи муабет со еден од најдобрите фудбалери на овие простори. Панчев со Црвена ѕвезда стана европски и светски шампион, а во 1991 година ја освои Златната копачка.

„Со македонската и југословенската легенда Дарко Панчев. Чест ми е што успеав да се сретнам со големиот шампион“, напиша Вучиќ.

Претседателот на Србија, кој важи за голем љубител на фудбалот, но и спортот воопшто, е во посета на Македонија, заедно со албанскиот премиер Еди Рама.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official

Lagrange: The Flower of Rin-ne Specials Episode 6

4Anime: Naruto Narutimate Hero 3: Tsuini Gekitotsu! Jounin vs. Genin!! Musabetsu Dairansen Taikai Kaisai!! anime episode Full online free at https://4anime.biz persona 4 the animation english

AnimeFreak: Armed Blue Gunvolt (Dub) anime episode Full online free at https://animefreak.ws animefreaks website

Divephotoguide: http://www.divephotoguide.com/user/animefreakws

Comicvine gamespot: https://comicvine.gamespot.com/profile/gogoanimebe/about-me/