Миа Костова почна да ги објавува „госпоѓите“ кои шират говор на омраза: Имам време за сите Славици

Миа Костова во новото видео кое го објави реагираше на говорот на омраза кој постојано се шири, но особено по смртта на инфлуенсерката Маја Миа Јаневска.

dobivaj vesti na viber

Откако Маја беше најдена мртва во Африка на интернет почнаа да се пишуваат погрдни коменари за неа, на што реагираа и Лила и Миа.

Миа рече дека нема да не се плаши да ги обајвува сите со имиња и презимиња кои се безобрани.

Испровоцирана од статусите на една госпоѓа со име Славица, на која и замери за нејзиниот говор на омраза кон инфлуенсерките, Костова вели:

„За сите Славици имам време, зошто? Дека тоа ми е работа. Сакала да разбере Славица или не“, рече Миа,  и додава дека не може да разбере како може една жена да пишува толку грозни работи за друга жена, без разлика на тоа што го направила.

Мизерии едни, имате ли мозок, пишувате одвратни коментари за некој што умрел: Реакции по грдите преписки за починатата Маја Миа

 

Scroll to Top