Министерот за финансии доби трета ќерка

By

Министерот за финансии, Драган Тевдовски, доби трета ќерка. Неговата сопруга Анита денес се породи со третото дете. Породувањето поминало во најдобар ред, а мајката и бебето се добри. Во бракот со Анита министерот ги има и ќерките Ема и Каја.

Тевдовски пред да стане министер предаваше на Економскиот факултет во Скопје. Долго играл фудбал, а беше дел и од маратонот во Скопје, како и планинското трчање во Прилеп.

Ќе ви се допадне

4Anime 4anime hunter hunter: Fairy Tail (https://4anime.biz/m/P84) Episode 175

KissAnime kissanime my hero academia: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 7 (https://kissanimeonline.com/m/JM1L/ep-7)