Модерниот Таравари носи „ајвоч“

By

Градоначалникот на Гостивар, поранешен министер за здравство, Арбен Таравари, носи часовник „ајвоч“. Освен што на паметен часовник го гледа времето, зборува и на паметен телефон „ајфон“.

Часовникот „ајвоч“ е еден од новите производи на „Епл“, а ова особено го знаат оние што ја следат модерната технологија.

„Ајвоч“ е часовник со многу намени и апликации. Со него, на пример, ќе може и електронски да се плаќа, а синхронизацијата со вај-фај и поврзаноста со мобилниот телефон ќе овозможи безброј функции кои го олеснуваат животот.

 

Ќе ви се допадне

Watch Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? III Episode 10 (https://animeheaven.pro/m/8jwW/ep-10) at AnimeHeaven sites like animeheaven

Watch Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu 2nd Season Part 2 Episode 3 (https://animefreak.ws/m/3XoZ/ep-3) at AnimeFreak animefreak site