На Клиниката во Ниш почина таткото на Влатко Ѓорчев

By

На Клиниката во Ниш  почина специјалистот по пулмологија и алергологија, професорот Анѓелко Ѓорчев (72), таткото на поранешниот пратеник Влатко Ѓорчев.

Докторот Анѓелко Ѓорчев не се разбудил од кома во која падна откако ја примил вакцината против коронавирус во Ниш. Веста дека неговиот татко паднал во кома, предминатиот викенд ја сподели пратеникот на социјалните мрежи. Доктор Ѓорчев беше специјалист по пулмологија и алергологијаима. Медицински факултет завршил во Скопје, а докторирал на темата за  бронхијална астма, за што беше врвен специјалист.

 

 

Ќе ви се допадне

My Hero Academia 2 (Dub) Episode 25 at AnimeFreak anime freaks tv

The Promised Neverland Season 2 Episode 11 at ANIMEFLIX animeflix hunter hunter