На Панчо му навираат спомени од „Полна Месечина“

By
Македонскиот музичар Владимир Блажев – Панчо се потсети на времињата од пред 10 години, кога настапи на Макфест со песната „Полна Месечина“. Тој објави видео спот од својот хит пред десет години кој го изведе со неговиот колега и другар Андреј.

„Поминаа 11-ет години. За прв пат ја изведовме на Макфест во 2008-та година. Сигурни сме дека ѝ за оваа песна имате некој на кого му е омилена или некој што ве потсеќа кога ќе ја слушнете. Тагнете другар или другарка, разубавете му го денот и освежете му ги убавите сеќавања врзани за неа“, напиша Панчо на Инстаграм.

Панчо е редовно активен на социјалните мрежи. Неодамна објави фотографија од неговото детство, со кремче фризура, а минатата година во Чикаго во САД, со Андреј го снимија новиот спот за песната „Кога би знаела се“.

 

 

View this post on Instagram

 

Дали се сеќавате на “ПОЛНА МЕСЕЧИНА” ? Поминаа 11-ет години 😱 За прв пат ја изведовме на Макфест во 2008-та година ☺️ Сигурни сме дека и за оваа песна имате некој на кого му е омилена или некој што ве потсеќа кога ќе ја слушнете 😊 Тагнете другар/другарка, разубавете му го денот и освежете му ги убавите сеќавања врзани за неа 🤗 #trowback #песна_5 https://youtu.be/Tf_PyvRrmtA Песна – Полна месечина Албум – Кажано е се Година – 2008 Јутуб прегледи- 1.000.000+ . . #dnk #днк #таатоагокрие #макфест #skopje #macedonia #македонија #music #artist #rnb #pop #europe #awsome #follow #song amazing #balkan #thankful #musicismylife #goodlife #goodtime #goodmusic #positivevibes #positivepeople #инстаграм

A post shared by Dj Panco / DNK (@djshortypofficial) on

Ќе ви се допадне