И на Твитер му пресудија на Груевски

By

Откако Апелациониот суд Скопје потврди две години затвор за експремиерот  Никола Груевски, за набавката на луксузниот „мерцедес“,   се јави и Твитер со својата пресуда.. Па така  денес твитерџиите не престануваат да пишуваат за затворската казна која го чека експремиерот.

Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови.

Ќе ви се допадне