Надица Ѓеоргиева и Иво Јанковски на одмор во Мoнако се дружеа со Ѓоковиќ

Менаџерот Иво Јаковски и поранешниот модел Надица Ѓеоргиева, септември го искористија да заминат на патување и да ги посетат Франција, Монако и Италија.

Парот објави фотографии од плажата во Ница, но и додека ги разгледуваат знаменитостите. Додека во Винтимиглија, Италија уживаа низ тесните карактеристични улички и живописната архитектура.

Иво и Надица во Монако се запознале со светскиот број еден тенисер Новак Ѓоковиќ и споделија фотографија со него.

„Задоволен сум што се запознав со Ѓоковиќ, најдобриот тенисер на планетата“, напиша Иво на фотографијата.

Тенисерот и неговата сопруга Јелена неодамна отворија ресторан за здрава храна во Монако.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ivojanko

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ivojanko

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @ivojanko