Никој од фановите не го очекуваше ова: Тарабунов крена раце на Лепа Брена

By

Популарниот македонски пејач, Александар Тарабунов секое свое слободно време го користи за да ужива со пријателите во прекрасниот Охрид.

Имено, фолк ѕвездата Лепа Брена во саботата (29-ти јули) на плажата „Градиште“ одржа спектакуларен концерт, а нашиот пејач не ја пропушти приликата и дојде да ужива во музиката на колешката.

Она што никој од неговите фанови не го очекуваше е токму моментот во кој Тарабунов ги крена рацете во вис, почна да игра и направи одлична атмосфера за луѓето околу него, а сето тоа заврши на социјалните мрежи.

Како потсетување, неодамна Александар Тарабунов во Молдавија ја претставуваше Македонија на реномираниот фестивал „Budzak Sesleri“ и при неговото најавување гордо го крена нашето знаме.

Ќе ви се допадне