Нов имиџ на Сузана Гавазова

By

Фолк-пејачката Сузана Гавазова има нов имиџ. Промената на косата е заради гостување во една емисија. Таа и на социјалните мрежи се пофали со новата фризура велејќи дека новиот имиџ посебно ѝ се допаѓа.

dobivaj vesti na viber

Гавазова е одамна на македонската сцена.

Почетоците во музиката ѝ се со групата „Пицикато“, а  првиот професионален настап го имаше на најстариот фолк-фестивал во земјава, „Фолк-фест Валандово“, во 1998 година со песната „Ако ако, нека нека“. Фолк-пејачката е позната и по своите концерти во Америка и во Австралија.

 

Ќе ви се допадне