„Они го бараат у гепеци, тој во Мекдоналдс у Будимпешта“, твитови за јавувањето на Груевски од Унгарија

По објавата на „Фејсбук“ на експремиерот Никола Груевски дека е во Будимпешта оти добивал закани по живот, твитерџиите прашаа „колку чекал на маџарска граница“ и дали „мајка Нада му испратила ајвар“. Редакцијата на „Репортер“ избра некои од најинтересните твитови.

 

 

„Каде е Груевски? Во нашите срца“, твитови за потерницата по експремиерот

Scroll to Top