Петре Шилегов негативен на коронавирус

By

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов, вечерва објави дека е оздравен од корона, откако добил два негативни теста. “Невидливиот противник е победен” напиша тој на Фејсбук и најави дека од утре се враќа на работа.

Скопскиот градоначалник дозна дека има корона пред повеќе од две недели, но уште тогаш рече дека нема симптоми.

 

Ќе ви се допадне