Со пита и сладолед Меланија ја угости Заева

Со пита полнета со сос од домати и пармезан, риба, црн ориз, салата направена од млади листови од грашок и сортни вина Меланија Трамп ја пречека Зорица Заева на приемот што го организираа за сопругите на претседателите.

За десерт биле послужени нектарини со кафеав путер, пита со овошен мармалад и сладолед од ванила. Се пиело и едно од најдобрите бели вина – Grgich Hills Estate Fume Blanc Napa Valley.

На приемот, покрај Заева, присуствуваа и првите дами на Франција, Хаити, Косово, Панама и други.

Scroll to Top