По 25 години „Чиста околина“ снима три нови албуми

By

Македонските хип-хоп пионери „Чиста околина“ по долго време се враќаат на музичката сцена. Тие 25 години откако го објавија култниот деби албум „Новиот аспект на старата школа“, снимаат три нови албуми кои ќе ги издаде „Филтер лејбел“.

dobivaj vesti na viber

Првиот, Avantgarde Fatiguée, ќе излезе во мај и ќе биде промовиран со две песни. Новиот албум на „Чиста околина“ ќе го продуцира Оливер Димитров. Првата песна „Си играме со рапот“ сега е проимовирана и официјално, иако е снимена пред пет години за да ја одбележи 20-годишнината од постоењето на бендот.

Следната песна ќе излезе во март.

Ќе ви се допадне