Почина мајката на Елизабета Ѓорѓиевска, се чекаат резултати дали е од коронавирус

By

Попладнево  околу 13.00 часот на клиниката за Пулмологија во Скопје, почина мајката на  Елизабета Ѓорѓиевска, сопруга на претседателот на  Стево Пендаровски, потврдија од кабинетот на претседателот.

Посмртно и бил земен брис за да се провери дали била позитивна на Ковид 19, а резултатите се чекаат во текот на утрешниот ден.

Таа починала денес, имала тешка општа здравствена состојба, посмртно е земен брис, но генерално досега немала Наод за прсуство на Ковид 19. Рзултатите ги очекуваме, штом ќе ги добиеме ќе информираме, велат од кабинетот на претседателот.

Ќе ви се допадне

Hori-san to Miyamura-kun (https://animefreak.ws/m/QWE8) Episode 4 at website https://animefreak.ws bleach animefreak

Watch Attack on Titan Season 2 Episode 8 (https://animeplanet.cc/m/vd6E/ep-8) at website https://animeplanet.cc anime planet seven deadly sins