Почина македонскиот модел Филип Алексовски на 28 години

By

На 28 години почина моделот Филип Алексовски, член на модната агенција „Моделс ин“. Повеќе од десет години тој градеше успешна кариера во Македонија и регионот.

„Постојат луѓе што носат светлина во светот што е толку голема, дури и кога ќе си заминат, таа светлина ќе остане. Срцето ми е скршено“, вели Алек Наумовски од „Моделс ин“ и додаде дека Филип бил еден од најдобрите манекени во агенцијата.

Роден е на 1 октомври 1993 година во Скопје, а со манекенство почнал да се занимава во 2008 година. Работеше во Скопје и Белград на модни ревии и реклами, фотосесии и неколку големи кампањи.

„Последната ревија му беше во јуни на настан на британската амбасада. Исклучителен професионалец и модел кој поседуваше огромни квалитети. Филип остави голема трага на македонската модна сцена и ќе го паметиме како урбан и прекрасен лик, а јас лично како квалитетен модел, кој се појавува еднаш на 50 години. Огромна чест и привилегија е што беше дел од модната приказна на ‘Моделс ин’ повеќе од 10 години“, рече Алек Наумовски.

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavens

Shokugeki no Souma: San no Sara - Kyokuseiryou no Erina (https://animepahe.cc/m/8rP9) Episode Full

Higurashi: When They Cry – Gou (https://animedao.nl/m/vbXN) Episode 24

AnimeFLV: Brigadoon anime episode 26 online free at https://animeflv.uk kissanime

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Greensock: https://greensock.com/profile/99837-kissanimemx/?tab=field_core_pfield_11