Почина новинарот и политички аналитичар Тодор Пендаров

By

По долго боледување, почина новинарот Тодор Пендаров.

Тој беше политички аналитичар, а работеше и како советник за односи со јавност во Собранието во времето на Љубиша Ѓорѓиевски. Потоа продолжи и кај Трајко Вељановски и Талат Џафери.

На социјалните мрежи неговите пријатели се простуваат од него.

„Дебармаалец, асли скопјанец, градско мангупиште. Дебарммалци го викаа Тоше малиот“, пишува во објавата на фејсбук-групата Стари скопјани.

Ќе ви се допадне

free anime online. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

english dubbed anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

free anime online Attack on Titan Season 2 (Dub)

One Piece (Dub)

My Hero Academia Season 3 (Dub)

anime stream Death Note