Подобро да издадеш книга отколку државата: Џамбазов ќе се потпишува на Саемот за книга

By

Актерот и шоумен Игор Џамбазов, утре со почеток во 18 часот на Саемот за книга, ќе ги потпишува неговите книги. Тој ги повика сите да дојдат и заедно да се дружат.

„Саем на книгата, 13ти септември, 18 часот, на штандот на @knizarnica_tri, ќе ги потпишувам моите книги. Повелете да се дружиме, на дистанца. Подобро да издадеш книга, отколку државата. Подобро да потпишуваш книги, отколку лоши договори“, рече Џамбазов.

Саемот на книга оваа година се одржува на отворено непосредно до Аква паркот кај салата „Борис Трајковски“. Започна на осми и ќе трае до 14 септември.

„Искуството од лани покажа дека со почитување на мерките, Саемот за книга може да се одржи во добар ред и со одлична промоција на наслови. При тоа Скопје покажа дека Саемот на книга му е неопходен како еден вид духовна храна каде читателите може да ги изберат своите омилени парчиња“, рекоа организаторите.

Ќе ви се допадне

TwistMoe Watch english anime Online in HD for FREE

WCOStream: Kick-Heart (Dub) anime episode Full online free at https://wcostream.cc anime

https://animeflix.nl neon genesis evangelion animeflix

AniWatch: Scandal anime episode 12 online free at https://aniwatch.pro animes online

Folkd: https://www.folkd.com/user/gogoanimelol

Dulich yenbai: https://dulich.yenbai.gov.vn/noidung/hoidap/Pages/hoi-dap.aspx?ItemID=2287