Поранешната мис Стефани Борсова стана мајка

By

Стефани Борсова-Стојановиќ, поранешната мис на Македонија, вторпат стана мајка. Таа на „Фејсбук“ откри дека родила девојче. Ова е второ дете на Стефани, која од бракот со српскиот бизнисмен Александар Стојановиќ  има син. Борсова веста за бременоста ја откри пред еден месец.

Стефани беше избрана за мис во 2010 година и истата година ја претставуваше Македонија и на изборот за Мис на светот. Таа во 2012 година се омажи за Александар, бизнисмен, кој има синџир слаткарници во Србија. Во 2013 година роди син, па се повлече од јавноста. Денес Стефани со семејството живее во Сремска Митровица. Неодамна таа стана сопственичка на кафуле во истиот град.

Фото: Фејсбук

Ќе ви се допадне

TwistMoe: Riddle Story of Devil anime episode 12 online free at https://twistmoe.net stream anime online

Website https://wcostream.cc: Watch Tsukigakirei: First Half - The Road So Far wcostream Episode Full animes online

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real

Website https://aniwatch.pro: Watch Puni Puni Poemy (Dub) aniwatch Episode 2 aniwatch.me

Evensi: https://www.evensi.com/profile/gogoanimebe/3586508/savethedate/

Doyoubuzz: https://www.doyoubuzz.com/animefreak-animefreakws