Познатиот македонски актер Љупчо Тодоровски – Упа почина од коронавирус

By

Актерот Љупчо Тодоровски – Упа почина денес на 65 години по компликации од Ковид-19. Освен со актерство, Тодоровски се занимаваше и со театарска режија, филмска и ТВ-продукција и со пишување сценарија.

Глумел на осум јазици во над 30 филма и ТВ-серии, има петнаесетина театарски режии, десетици и десетици улоги во проекти и театарски куќи во цела поранешна Југославија, како и безброј разни други сценски настапи.

Ќе ви се допадне

Yashahime: Princess Half-Demon (https://animeplanet.cc/m/Pnd2) Episode 15 at website https://animeplanet.cc. See more fruit basket anime planet

Bakemonogatari (https://animefreak.ws/m/45X) Episode 15 at website https://animefreak.ws anime freaks tv