Познатите со неверување за смртта на актерот Славиша Кајевски: Зошто замина убавецу!

By

Смртта на актерот Славиша Кајевски ги најде затечени многу од неговите најблиски, пријателите и колегите. Откако утрово од Македонскиот народен театар објавија дека актерот трагично го загубил животот, на социјалните мрежи не престануваат да се простуваат од него. Неговите блиски, пред сè колегите, со тага и неверување, испраќаат пораки за својот починат другар и колега. Со пораки и фотографии се простија и неговите другари од класот од гимназијата „Раде Јовчевски -Корчагин“.

Кајевски почина на 39 години. Дипломира на Факултетот за драмски уметности во Скопје, а од 2010 година беше вработен во МНТ, каде што играше повеќе од 20 улоги. Во неговата кариера сними неколку филмови и видеоспотови. Филмот „Хомо“, во кој ја имаше една од последните улоги, во моментов се прикажува на светските фестивали.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

GoGoAnime Your Lie in April

gogoanimeio DARLING in the FRANXX (Dub)

anime streaming Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Dragon Ball Super

anime to watch The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants