Пред 23 години беше првата епизода „К-15“

By

Бранко Огњановски, познат како Миле Паника, на својот фејсбук профил со фотографија и текст потести

„ На денешен ден, 23.11 1994. година на А1 телевизија беше емитиувана првата епизода од К-15“.

Хумористичната емисија „К-15“ долги години  ги засмејуваше гледачите на телвизијата, во која главните актери беа Миле, Тошо и Цацко.

К-15 веќе не се прикажува. Неодмана друштвото повторно се собра, а поводот беше доаѓањето на Тошо во земајва. Тој веќе некое време живее во Австрлија, Миле Паника е дел од икипата на „Вчерачни“, а Цацко замина во политика.

Ќе ви се допадне

dubbed anime. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Horimiya (Dub) Episode 11

free anime Fairy Tail (Dub)

online anime DARLING in the FRANXX

4Anime Horimiya Episode 5

4Anime Boruto: Naruto Next Generations (Dub)