Ранко Бубамара и Андријана Јаневска се вакцинираа во Врање

By

Првиот човек на „Златна бубамара“, Ранко Петровиќ познат како Ранко Бубамара и пејачката Андрјана Јаневска викендов се вакцинираа против коронавирус во Врање.

„Тазе вакцинирани и многу подобро расположени. Другари, музичари, глумци. Најголема благодарност до нашите најдобри, најхумани и најспособни соседи од братска Србија. Да сте ни живи и здрави“, напиша Ранко на „Фејсбук“.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime anime gogo: Watch Attack on Titan Final Season Episode 3 (https://gogoanime.be/m/RzD2/ep-3)

AniWatch animes online: Death Note Episode 37