Разрешен Висар Вишка: Министерке, вработените во театарот одат на нужда во џамија

By

Актерот Висар Вишка, кој беше назначен за в. д. директор на Гостиварскиот театар во 2019 година, е разрешен од функцијата и на својот Фејсбук профил објави видео. Тој првично ја покажува неговата канцеларија и воопшто тетерот кој е во хаос.

Во видето и се обраќа на минстерката за култура и и објаснува дека освен што е хос во канцеларијата од костимите се пожали со колку малку пари располага театарот.

Тој исто така посочи дека со негови сопствени финансии купил и балетски пот, поради потребите на претставите. Но и дека немат ни вода ни тоалет, па вработените одат на нужда во блиската џамија.

Вишка истакна дека театарот во Гостивар нема ниту греење ниту тоалети.

Ќе ви се допадне

AnimeDao watch anime free: Watch Fire Force Season 2 Episode 14

AniWatch watch anime: Black Clover (Dub) Episode 149