Ружица и Перо Антиќ се пофалија дека биле кумови

By

Кошаркарот Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица Антиќ се пофалија на социјалните мрежи дека биле кумови на свадба.

dobivaj vesti na viber

Тие ги венчале нивните пријатели Горан и Ела со кои со години се дружат. Перо Антиќ и неговата сопруга Ружица подолго време се во брак и имаат три деца. Тој сега игра за „Црвена звезда“.

Ќе ви се допадне