Се налути Наум Петревски: Државава е полна со копуци

By

Фолк-пејачот Наум Петревски сериозно им се налути на возачите кои по патиштата, наместо со средни светла, возат со долги и со светла за магла. Ова беше доволна причина испровоциран да напише на социјалните мрежи дека државава е полна со копуци.

„Дали има некој да им каже на сите копуци што возат со вклучени долги светла и со магленки дека кога доаѓа возило од спротивната насока, треба да ги вклучат средните светла, а магленките сами кажуваат кога треба да се вклучени и дека не се за украс на возилото“, напиша фолк-пејачот на социјалните мрежи.

Револтиран вели: „Овие ретардирани возачи во странство ги делкаат со казни од илјада евра, а овде нашиве полицајци изгледа не ги интересира ништо, па не ги ни опоменуваат. Изгледа не знаат и тие сиромашките. Држава полна со копуци, кои не почитуваат ништо и никого“, пишува Наум Петревски.

Ќе ви се допадне

Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 2 (https://gogoanime.be/m/ARR7/ep-2) at website https://gogoanime.be gogoanime tower of god

Yashahime: Princess Half-Demon (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/316o) Episode 9 at KissAnime kissanime official