Се ожени македонскиот скијач Антонио Ристевски

By

Македонскиот скијач Антонио Ристевски се ожени со својата девојка Софија. За свадбата Софија избра едноставен фустан со гол грб, што ја следи линијата на телото, а Антонио беше облечен во син елгантен костум. Свадбата се одржа во еден скопски ресторан, а гостите раскажаа дека младенците ги изненадиле со кореографијата на првиот свадбен танц.

Антонио и Софија се свршија минатата година. Тие по венчавката објавија неколку слики на своите профили на социјалните мрежи. Двајцата добија честитки за свадбата и желби за долг и убав брак, а Софија доби комплименти за изгледот. „Си избрал вистинска убавица“, стои во еден од коментарите.

Антонио е еден од најуспешните македонски скијачи. Тој двапати настапи на Зимската олимпијада, и тоа 2010 година во Канада и во 2014 година во Русија.

Ќе ви се допадне

Yo-kai Watch the Movie: It's the Secret of Birth, Meow! (https://4anime.biz/m/Ko4) Episode Full

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

https://animeheaven.pro dragon ball z anime heaven

Animepahe: Vividred Operation anime episode 12 online free at https://animepahe.cc anime stream

Sites google: https://sites.google.com/view/gogoanime-official/home

Metooo: https://www.metooo.com/u/animeflixnl