Се ожени македонскиот скијач Антонио Ристевски

By

Македонскиот скијач Антонио Ристевски се ожени со својата девојка Софија. За свадбата Софија избра едноставен фустан со гол грб, што ја следи линијата на телото, а Антонио беше облечен во син елгантен костум. Свадбата се одржа во еден скопски ресторан, а гостите раскажаа дека младенците ги изненадиле со кореографијата на првиот свадбен танц.

Антонио и Софија се свршија минатата година. Тие по венчавката објавија неколку слики на своите профили на социјалните мрежи. Двајцата добија честитки за свадбата и желби за долг и убав брак, а Софија доби комплименти за изгледот. „Си избрал вистинска убавица“, стои во еден од коментарите.

Антонио е еден од најуспешните македонски скијачи. Тој двапати настапи на Зимската олимпијада, и тоа 2010 година во Канада и во 2014 година во Русија.

Ќе ви се допадне

KissAnime kissanime your name: That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/8qa1) Episode 24

AnimeHeaven free anime: The Seven Deadly Sins (https://animeheaven.pro/m/14O) Episode 24