Се ожени пејачот Денис Мурат

By

Музичарот Денис Мурат викендов се ожени со својата девојка Стефани Стефановска. Свадбата била со сите традиционални обичаи, велат пријатели на Денис. Тие рекоа дека музичарот ја зел невестата со музика и со туркање врата во нејзиниот дом. Младенците потоа се забавувале во ресторан на плажата „Потпеш“ во присуство на нивните семејства, многу пријатели и роднини.

Денис и Стефани се запознаа пред неколку години на плажа во Охрид, а во 2016 година Стефани го побара Денис за маж. Тие веќе неколку години имаат заеднички настапи како дуо „Дис“. Македонската јавност го запозна Денис пред осум години кога се појави во музичкото шоу„ Идол“ каде што беше еден од фаворитите и миленици на публиката.

 

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX Watch anime online, English anime online HD

Website https://wcostream.cc: Watch Beast Saga wcostream Episode 38 wcostream amazing world of gumball

KissAnime: Nyan Koi! (Dub) anime episode 12 online free at https://kissanime.mx promare kissanime

AnimeFLV Watch anime online, English anime online HD

Sites google: https://sites.google.com/view/wcostream/home

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws