Се породи Аделина Тахири

By

Пејачката Аделина Тахири денес го роди своето прво дете, синот Јон. Таа сама ја сподели радосната вест со своите пријатели и на Инстаграм објави слика на која ја држи раката на бебето. Пејачката доби бројни честитки и убави желби од пријателите.

Јон е прво дете на Аделина и адвокатот Серјожа Марков со кого се венча минатата година. Тој зад себе има еден брак. Двојката пред една недела правеше голема забава пред раѓањето на детето, по теркот на американскиот бејби-шауер. Тогаш пред бројните гости открија дека момчето ќе се вика Јон.

Ќе ви се допадне