Се разведуваат Дунавка и Ване по пет месеци брак: Толку од романтичната приказна

By

По пет месеци брак се разведуваат Ване Цветанов и Дунавка Трифуновска. Веста ја објави поранешниот директор на Финансова полиција. Тој напиша дека двајцата решиле да се разделат и и и посака среќа за понатаму.

„Како што ве информирав за почетокот така сега ве информирам и за крајот на убавата љубовна приказна. Дунавка е прекрасна личност, искрено и ја посакувам сета среќа на светот. Ја заслужува. Ние двајцата дојдовме од два различни света. Мојот живот е доста оптоварен со обврски и не е лесно да се живее со мене. Навреме увидовме дека е невозможно да се спојат тие два различни света. Затоа одлучивме да ја затвориме романтичната приказна со коректен крај“, вели Ване

Ване и Дунавка се венчаа пред Прочка, а тој за „Репортер“ ни кажа колку е среќен со неа и како таа успеала да го спаси од неговата поранешна девојка.

(Галерија) Дунавка ме спаси од бившата која сè уште ме прогонува, Ване Цветанов првпат прозборе за љубовта со манекенката

Ќе ви се допадне

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Dragon Goes House-Hunting (https://4anime.biz/m/LAnM) Episode 12

Website https://animeflix.nl: Watch Muumin animeflix Episode 5 animeflix

Watch anime online for free at AnimeHeaven animeheavenru

Gogoanimebe wordpress: https://gogoanimebe.wordpress.com/

Forum umbandaeucurto: https://forum.umbandaeucurto.com/usuario/AnimeFreak