„Секогаш ќе ги отворам вратите за Свети Јован“, вели Нора Шаќири за славата на сопругот

By

За разлика од лани, кога полна куќа гости беа на слава кај Марко и Нора за Свети Јован, оваа година, поради панедмијата, беа само најблиските. Нора Шаќири-Марковиќ, поранешен новинар, објави фотографија и напиша: „Среќна и долговечна слава, мој Марк. Да нè собираш секоја година во поголем број, а јас секогаш ќе ја отворам вратата за сите добронамерни луѓе заедно со нашиот Ијан“.

Нора и Марко се во мешан брак, па интересно е кога раскажува како ги минуваат деновите за Велигден, Божик или Бајрам. Двојката го има синот Ијан. Лани за Свети Јован имаше полна куќа гости, а вниманието го привлече обвинителката Фатиме Фетаи, која со години се дружи со Нора.

Ќе ви се допадне

Watch By the Grace of the Gods (Dub) Episode 11 at KissAnime kissanime monster

Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai (https://animeflix.nl/m/j4DD) Episode 13 at ANIMEFLIX animeflix hello world