„Шшшш… Гола сум!“ – прва изложба на Марина Трајковска

By

Во вторник, 15 август, во Охрид се отвора несекојдневна изложба на фотографии со наслов „Шшшш… Гола сум!“ на Марина Трајковска. Настанот започнува во 20 часот во „Објектив бар“.

dobivaj vesti na viber

Изложбата е од отворен карактер, а гостите ќе ги забавува диџеј Насти Делукс, кој има  интернационална кариера. Ова е прва самостојна изложба на Трајковска која се занимава со филм и фотографија повеќе од пет години.

„Женското голо тело многупати е и злоупотребувано, ‘продавано’ за ситни пари. Овие слики зборуваат за она што се молчи, зборуваат за несовршеноста на совршената креација, за онаа невидлива енергија која е материјализирана во едно тело. Голото тело не е порнографија, тоа е најчистата форма, ова е најсуптилно заведување“, објаснува Трајковска. Таа е апсолвент на ФДУ во Скопје, отсек театарска и филмска драматургија. Неколку години ги потпишува и бекстејџ-видеата на Модниот викенд – Скопје.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

anime streaming 4Anime My Hero Academia Season 3 (Dub)

4Anime My Hero Academia Season 4 Episode 17

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 3

BANANA FISH Episode 21

Redo of Healer Episode 8

tải go88