Силен земјотрес во Мелбурн ја исплаши Маријана: Се тресеше цела куќа, едвај дојдов до вратата

By

Пејачката Маријана Новачевска, која долги години живее во Австралија, утрово ја исплашил силниот земјотрес во Мелбурн. Земјотресот со јачина од 5,9 ја тресел куќата неколку секунди, а од јачината на потресот, почнале да паѓаат и да се кршат предмети во нејзиниот дом. Маријана вели дека одамна не почувствувала толкав страв.

„Јак земјотрес во Мелбурн. Толку бев исплашена од звуците, тресењето, паѓањето на сликата од ѕидот, едвај дојдов до вратата. По сè изгледа сум заборавила што е земјотрес“, напиша таа.

Маријана долги години беше една од најпопуларните пејачки во Македонија, а пееше со својата сестра близначка Росана. Во време на најголемата популарност се пресели во Австралија со тогашниот сопруг, композиторот Тоде Новачевски.Тој за неа и Росана ги напиша некои од најголемите хитови што ги испеа дуото. Маријана и Тоде во Австралија се разведоа. Тие имаат две деца, син и ќерка.

Ќе ви се допадне

Dog & Scissors (Dub) (https://animetv.cc/m/7mNW) Episode 12

Website https://animeflv.uk: Watch Iya na Kao sare nagara Opantsu Misete Moraitai animeflv Episode 6 english dubbed anime

Website https://animepahe.cc: Watch Nana to Kaoru animepahe Episode Full watch anime dub

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Pinterest: https://www.pinterest.com/animefreakws

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws