„Сине, ќе си измислев дете какво што си ти“, Ребека емотивна за 12. роденден на Маркијан

By

Ребека Јанковска – Ристески со емотивна порака му го честиташе 12. роденден на својот најстар син Маркијан и го нарече суперхерој. Таа на Маркијан, кој боледува од ретката болест туберозна склероза, му се заблагодари за сета љубов што ѝ ја дава изминативе години.

„Маркијан, љубов моја, да знаев дека ти ќе бидеш причината за да научам како и невозможното е возможно и дека целите што ги поставувам се градење  поубаво утре за многу деца, ќе си измислев дете како што си ти. Моето сѐ си ти, но и сите ближни, сите луѓе околу тебе и сѐ што Бог ни дал за да се радуваме и да го менуваме овој свет кон подобро. Ти благодарам за љубовта. Среќен 12. роденден, суперхероју мој“, напиша Ребека на Фејсбук.

Неодамна во интервју за „Репортер“ Ребека раскажа дека со Маркијан секој ден е нова приказна, искушение, одговорност.

„Јас веројатно сега се носам добро со сето тоа. Кога решив јавно да проговорам, значи сум завршила со моите проблеми и прифаќањето на фактот дека Маркијан е дете со посебни потреби. И ние имаме дома со Мики кризи, затоа што  состојбата на Маркијан е променлива. Нам секој ден ни е искушение, самата болест е таква“, рече Ребека. Освен Маркијан, Ребека има уште два сина, близнаците Доротеј и Макариј, кои имаат пет години.

Ќе ви се допадне

4Anime - Watch English Anime Online For Free in HD | 4Anime.biz. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 16

4Anime Fairy Tail

anime online How NOT to Summon a Demon Lord Ω

Redo of Healer

4anime. biz Your Name.