Скопјанката Андријана Петрушовска е новата ѕвезда која го крена на нозе жирито во „Гранд“

By

Скопјанката Андријана Петрушовска (22) настапи на регионалното шоу „Sвездите на Град“ во мини кожен фустан со песната „Брод што тоне“ од Тамара Тодевска. Таа го воодушеви жирито со одличната изведба и доби од нив шест гласа.

„Првата песна фантастична, маестрална, без грешка“ ѝ кажа Марија Шерифовиќ.

„Те слушав и на тонската проба, ова е една од најубавите интерпретации кои се случиле оваа сезона“, изјави Александар Милиќ Мили.

Андријана сподели фотографии и видео од настапот на својот инстаграм-профил.

„Пресреќна сум! Се гледаме во 3. круг. Огромно благодарам на сите за поддршката, а посебно на мојот драг ментор Ѓорѓе Давид“, напиша таа.

Ќе ви се допадне

animes online. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

Kiss x Sis (TV)

To Your Eternity Episode 13

4anime 4Anime DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

4Anime BANANA FISH Episode 22

Attack on Titan