Со овие три намирници ќе направите моќна маска против опаѓањето на косата

Доколку имате проблем со опаѓањето на косата тогаш припремете ја оваа маска од три намирници која навистина ќе ви помогне.

Состојки:
– едно јајце
– една лажичка рум
– една лажичка рициново масло

Подготовка:
Изматете едно јајце, потоа ставете една лажичка рум и една лажичка рициново масло. Откако убаво ќе ја изматите смесата, нежно втријте ја на темето. Ставете кеса и замотајте ја со пешкир. Преспијте со маската на косата. Измијте ја, но во водата изматете и една жолчка од јајце.

Последното (трето) миење направете го со вода во која сте исцедиле еден лимон.

Scroll to Top