НАСМЕАНА И ПРЕКРАСНА: Сопругата на фолкерот Ѓоко Јовиќ е дама со префинет стил!

By

Најбараниот македонски фолкер кој од неодамна го гледаме и на сите српски телевизиски канали, Ѓоко Јовиќ пред десетина години направил вистински избор, па неговата „поубава половина“ денеска е и негов најголем поддржувач во кариерата.

Пејачот на своите профили на социјалните мрежи често споделува фотографии од своето семејство, а префинетиот стил на госпоѓата Јовиќ ги воодушевува и неговите фанови.

Ѓоко и Ивана на судбоносниот камен стапнаа пред 10-тина години кога својата љубов ја крунисаа со брак. Тие се родители на три прекрасни дечиња, синовите Михаил и Јоан, и ќеркичката Теодора.

Ќе ви се допадне

watch animes. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

animedao Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

online anime AnimeDao Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

online anime Black Clover

anime stream DARLING in the FRANXX

Hunter x Hunter (2011) (Dub)