Сопругата на вицепремиерот Бујар Османи јавно му призна колку го сака     

By

Сопругата на вицепремиерот Бујар Османи, Валбона, му го честиташе триесет и осмиот роденден на својот сопруг на социјалните мрежи. Таа на својот фејсбук-профил напиша дека секој ден сè повеќе се вљубува во него.

„Ти правиш да се вљубувам во тебе секој ден, одново и одново! Колку повеќе те запознавам, толку повеќе се зголемуваат љубовта и почитта. Преку височините и падовите што животот ни ги носи, преку болест и здравје. Ќе бидеме таму. Среќен роденден на највредниот и најпаметен човек што го знам, на таткото на моите деца, на мојот сопруг’’ – напишала Валбона на својот профил.

Бујар Османи и Валбона се свршија пред пет години, а во љубов беа речиси една година. Свадбата беше во времето кога тој беше портпарол на ДУИ и работеше како доктор на Клиниката за дигестивна хирургија.

Ќе ви се допадне

AnimeTV: Ani ni Tsukeru Kusuri wa Nai! 4 anime episode 12 online free at https://animetv.cc anime tv attack on titan

AniWatch: Fist of the North Star (Dub) anime episode 36 online free at https://aniwatch.pro free anime

Website https://animekisa.in: Watch ReLIFE: Kanketsu-hen (Dub) animekisa Episode 4 anime sites

Watch Mahou Shoujo Madoka★Magica Movie 3: Hangyaku no Monogatari - Magica Quartet x Nisioisin Episode 4

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe

Dribbble: https://dribbble.com/gogoanimebe/about