Се ожени клавијатуристот од бендот на Ристе Ристески

By

Клавијатуристот од бендот „Маестрал“ на Ристе Ристески, Билбил Емре се ожени со својата избраничка Селма.

Ристески на својот Инстаграм профил објави фотографија заедно со Билбил Емре и напиша „зете мили зете“.

Емре е дел од охридската музичка група „Маестрал бенд“ со која нашиот Ристе Ристески ја започна својата музичка кариера. Тие и ден денес го следат на сите настапи во Македонија и пошироко.

Ќе ви се допадне

Ichigeki Sacchuu!! Hoihoi-san (https://animeflv.uk/m/PVKz) Episode Full

Don't Toy with Me, Miss Nagatoro Episode 12

Website https://animebee.to: Watch Secrets of Akko-chan animebee Episode 1 stream anime online

Website https://animekisa.in: Watch Fatal Fury: The Motion Picture (Dub) animekisa Episode Full anime

Guides: https://guides.co/p/animefreakws

Readthedocs: https://readthedocs.org/projects/anime-flix/