Тамара ќе пее под отворено небо во Охрид и Битола, пејачката најави два концерта

By

По подолга пауза, пејачката Тамара Тодевска најави два концерта во Охрид и Битола. Таа ќе пее на Античкиот театар во Охрид и во Хераклеја во Битола.

Концертите ќе бидат на 29 јули и 1 август, а организаторот вели дека ќе бидат почитувани сите превентивни мерки против Ковид-19.

Влезниците се веќе пуштени во продажба.

Ќе ви се допадне

anime freaks website. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

watch anime dub JUJUTSU KAISEN (Dub)

Naruto (Dub) Episode 218

watch anime online AnimeFreak Tokyo Ghoul

animefreaks website Bleach (Dub)

Welcome to Demon School! Iruma-kun Season 2 Episode 16